O nás

Společnost DN FORMED Brno s.r.o. byla založena v roce 1992 se zaměřením na dodávky zboží a služeb pro zdravotnictví, lázeňství, laboratoře, ústavy sociální péče a fitness centra.

 

V oblasti obchodu pokrýváme široký sortiment zboží a následný servis zajišťujeme vlastními kvalifikovanými servisními techniky.

 

Od roku 1996 provádíme činnost v oblasti metrologie – kalibraci měřidel a validaci laboratorních přístrojů. Získali jsme registraci Českého metrologického institutu na opravy stanovených měřidel. Máme  zpracovanou  metodiku pro zavedení metrologického řádu nemocnic, laboratoří a dalších provozů.

 

Pro zajištění komplexních dodávek technologických celků jsme smluvně navázáni na projekční atelier se specializací na zdravotnickou technologii. 

 

Naše společnost se zaměřuje na prodej výrobků s vysokou kvalitou a dlouhou životností.

Jsme výhradním zástupcem, distributorem a autorizovaným servisním střediskem renomovaných výrobců, se kterými dlouhodobě spolupracujeme:

 • Již v roce 1994 jsme zahájili spolupráci se švýcarskou společností MEDELA – výrobcem chirurgických odsávaček vyznačujících se speciálním pístovým odsávacím systémem, který zaručuje jejich kvalitní bezúdržbový provoz a dlouhou životnost.
 • Společnost GCE zastupujeme od r. 2000 a její výrobky, především se zaměřením na kyslíkovou terapii, svoji stabilní pozici v českém zdravotnictví stále prohlubují. 
 • Od roku 2002 kooperujeme s anglickým výrobcem produktů pro čisté prostory ve farmacii, zdravotnictví a průmyslu společností ENVAIR. Klíčovým zaměřením je výroba rukávcových izolátorů, laminárních boxů a biohazardů.
 • V roce 2003 jsme rozšířili portfolio MEDELA o odsávačky mateřského mléka a pomůcky pro podporu kojení. Naší dlouholetou pečlivou prací jsme vybudovali cestu, která vede k odborné pomoci maminkám v období kojení.
 • Stejně tak rokem 2003 začala naše spolupráce s další švýcarskou společností NOUVAG. Infiltrační pumpy tohoto výrobce jsou vhodné pro použití na plastických a cévních chirurgiích. Pro svoji vysokou kvalitu si našly v průběhu uplynulých15ti letech na našem trhu výsadní postavení.
 • Nástroje pro plastickou chirurgii německého výrobce DUFNER nabízíme od roku 2004. Postupně jsme produktové portfolio rozšířili o nástroje pro thoraskopii, kardiochirurgii, gynekologii, laparoskopii, VATS/MICS a pediatrii.
 • Od roku 2005 zastupujeme společnost EMED se zaměřením výroby na přístroje pro elektrochirurgii, argonovou koagulaci a Termostapler - systém pro scelování cév. Variabilita příslušenství zajišťuje plné využití v otevřené chirurgii, laparoskopii a endoskopii.
 • Jednorázové neutrální elektrody výrobce TYROLMED-VERMED jsme na našem trhu začali nabízet již v roce 2006 pod hlavičkou původního názvu společnosti Nessler. V současné době jsou tyto elektrody součástí kvalitního spotřebního materiálu nabízeného k elektrochirurgickým jednotkám.
 • V roce 2007 jsme navázali spolupráci s METRUM CRYOFLEX evropským výrobcem kryoterapeutických, kryochirurgických a laserových přístrojů používaných v chirurgii a rehabilitaci. Naše společnost se tak stala průkopníkem celotělové kryoterapie v ČR.
 • Německého výrobce SCHMITZ, specializujícího se na zdravotnický nábytek určený pro operační sály a zdravotnické provozy, zastupujeme na našem trhu již od roku 2008. Operační stoly a vyšetřovací křesla pro mnoho zdravotnických oborů jsou jedinečné nejen svou vysokou kvalitou, ale také moderním designem.
 • V roce 2009 jsme v rámci dodávek zdravotnických svítidel navázali spolupráci se švýcarskou společností DERUNGS, jejíž operační i vyšetřovací svítidla se vyznačují velmi kvalitní LED technologií a novinkou - diamantovou optikou.
 • Od roku 2010 spolupracujeme se společností RATIOLAB, která vyrábí plastové produkty určené pro laboratoře a farmaceutický průmysl. Jeho specializací je výroba pipet a spotřebního materiálu pro dávkování kapalin nebo při použití v kryoaplikacích. 
 • Do porodnic jsme začaly nabízet systémy suchého ohřevu a pasterilizace mateřského mléka německého výrobce BARKEY v roce 2015. Díky jednoduchosti jejich obsluhy a dokonalému hygienickému systému zájem zákazníků o jejich pořízení stále roste.
 • Švédskou společnost MIRIS zastupujeme od roku 2016. Analyzátory mateřského mléka našly brzy své uplatnění v českých i slovenských perinatologických centrech.
 • Počínaje rokem 2018 jsme získali důvěru švédské společnosti TWISTSHAKE pro výhradní zastoupení nejkvalitnějšího dětského plastového nádobí na světě.

 

Motto, které jsme dali naší společnosti před 25 lety, zní:  „Více než jen prodej …“.

Proto považujeme za samozřejmé zajistit po prodeji i veškeré následné služby.